Форма входу
Меню сайту
Пошук
Теги
Головна » Статті » Сервірування

Сервірування столів
Сервірування столів


Щоб улаштувати справжнє свято, потрібно все добре продумати. Вибрати просторе, затишне, тепле і добре провітрюване приміщення, у якому всі запрошені будуть почувати себе досить комфортно. У залежності від того, яка подія і як ви збираєтеся відзначити, слід підібрати столову білизну, посуд і прикраси, причому все повинно гармоніювати зі стилем обстановки, із загальною колірною гамою. Спочатку стіл накривають мольтоном і скатертиною. У першу чергу на нього ставлять декоративні прикраси, сільнички й попільнички, якщо в даному приміщенні дозволено курити, а потім прибори. Весь посуд, що знаходиться на столі, повинен стояти по прямій лінії.

Центр столового прибору позначають підставкою-тарілкою або складною серветкою. Тарілки розставляють так, щоб відстань між центрами сусідніх приборів складала 70-80 см. Потім справа від основної тарілки кладуть ніж, лезом до тарілки, а зліва – виделку вістрям догори. Супову ложку кладуть на стіл окупністю вниз поруч із ножем (справа). Зліва від виделки ставлять тарілку для хліба з ножем для вершкового масла.

Десертний прибор кладуть у верхній частині серветки, за піставковою тарілкою, причому спочатку виделку ручкою вліво, а потім – ніж або ложку ручкою вправо.

В останню чергу розкладають келихи, склянки й чарки. Над кінчиком ножа ставлять келих для напою до головної страви, трохи нижче розміщають келих для напою до закуски, а між ними – келих для третього напою.

Закусочний стіл

Закусочні столи дуже зручні коли потрібно міняти багато гостей. Наприклад, на конференція, нарадах, офіційних і неофіційних прийомах. За таким столом кожен запрошений обслуговує себе сам, що створює атмосферу невимушеності й звільняє господарів від зайвих турбот.

Сервіруючи закусочний стіл у центрі розставляють пляшки з винам або коньяками, графіни з горілкою, фрукти й квіти. Уздовж столу біля напоїв ставлять чарки, а по краях столу розміщують стопки пиріжкових і закусочних тарілок, прибори й серветки.

Усі запрошені самі беруть собі тарілку, прибори, чарку й серветки. На кожному блюді з частуваннями повинні лежати спеціальні прибори, якими було б зручно брати страву зі спільної тарілки. Так, на блюда з закусочними бутербродами або пиріжками обов’язково кладуть щипці, а закусочні торти нарізають порціями й подають спеціальну лопатку.

Сімейні святкові обіди

Стіл для святкового обіду найкраще застелити білосніжною скатертиною, під якою покласти молотон. Дуже парадний вигляд буде мати скатертина. якщо прикрасити її шовковими стрічками, розкладаючи їх так, щоб вийшли квадрати, скріплюючи їх на місці схрещування невеликими букетами квітів. Але в такому випадку не рекомендується надмірно заставляти стіл стравами й приборами, пам’ятаючи про те, що правильно сервірований стіл повинен бути вишукано оформлений.

Напроти кожного місця розставляють необхідні прибори спочатку по краю столу на однаковій відстані одну від одної ставлять столові тарілки, поклавши на кожну складену серветку. Потім справа розкладають по черзі: великий ніж, повернувши його лізон до тарілки, ложку й рибний ніж. Зліва від тарілок кладуть столову й закусочну виделку. Прибор для десерту розмішують угорі над тарілкою. Зліва над тарілкою ставлять тарілочку для вершкового масла, а біля неї – фужери, чарки й келихи. О всій площі розставляють салатниці, блюда, соусники, а протилежних кінцях столу – хлібниці з нарізаним хлібом. У різних місцях столу розміщають пляшки, графіни або кухлі з напоями.

Святкові вечері

Сервіруючи стіл для парадного святкового вечора розставляють на рівній відстані мілкі тарілки, на них ставлять закусочну тарілку, на яку кладуть красиво складену серветку. Зліва розміщають пиріжкову тарілку для закусочних пиріжків і хліба. Між цими тарілками розкладають закусочну, рибну й столову виделки. Справа від головної тарілки кладуть столовий, рибний і закусочний ножі. Перед головною тарілкою ставлять кришталь: чарки для горілки, чарку для міцного вина, фужер, чарку для білого вина й келих для шампанського. За кришталем розміщають десертні виделки, ніж і ложку.

У центрі столу ставлять відерце із шампанським, вази з фруктами, квіти й свічки.

Бенкетний стіл

Бенкетні столи накривають у високоурочистих випадках.

У центрі столу, покритого білосніжною скатертиною, поміщають графин для вина й соків, вази з квітами й вази з фруктами. За числом запрошених розставляють по краю столу на однаковій відстані великі мілкі тарілки, на які ставлять маленькі мілкі тарілки, а на них кладуть складену серветку. Зліва від тарілки розміщають тарілочку для хліба. Між цими тарілками розміщають виделки (закусочну, рибну й столову). Справа від тарілки кладуть: столовий ніж, столову ложку, поглибленням догори, рибний і закусочний ножі. Перед мілкою тарілкою ставлять чотири чарки: для горілки або настойки, для міцного вина, для червоно столового вина. Крім цього ставлять ще фужер або келих для шампанського. За чарками і фужерами кладуть десертний прибор – ніж, виделку й ложку.

Різдвяний стіл

Різдво Христове – одне з найголовніших і найулюбленіших свят. Кожен народ відзначає це свято відповідно до його звичаїв і традицій, у тому числі й кулінарія. Сервірувати різдвяний стіл можна по-різному. Найчастіше розставляють на столі велику й середню мілкі тарілки, тарілку для хліба, прибори для риби й десерту, великий прибор, ніж для вершкового масла й келихи для білого вина й шампанського.

В оформленні столу використовуються ялинові прикраси, соснові й ялинові гілки й різнобарвні стрічки. Святковий стіл можна прикраси свічками, що плавають. Красиву кришталеву вазу наповнити водою, покласти в неї свічки, й бутони квітів.

Великодній стіл

Великдень як велике християнське свято особливо шанується вже більше 2 тисяч років. Для великоднього сніданку стіл треба накривати в радісній світлій гамі.

На столі, покритому скатертиною, біля кожного місця ставлять мілкі тарілки. Зліва від них ставлять тарілку для хліба. Між мілкою тарілкою й тарілкою для хліба кладуть столову й закусочну виделки вістрям догори. Справа від мілкої тарілки кладуть столовий і закусочний ножі, направляючи із лезом до тарілки. На кожну мілку тарілку ставлять ще закусочну, а зверху кладуть красиво складену серветку. Фужер для мінеральної води або фруктової становлять за мілкою тарілкою.

У центрі столу розміщають блюдо з яскравими крашанками, прикрашені зеленню, блюда з нарядними пасками й тарілки зі сирними пасками. З напоїв можна подати какао, каву, чай.


Категорія: Сервірування | Додав: folia (18.03.2010)
Переглядів: 5942 | Коментарі: 3 | Теги: Сервірування | Рейтинг: 2.8/4
Всього коментарів: 3
3 Валя  
0
Тому, що треба просто копіювати )

2 светик  
0
чому не зкачуэться

1 fenya 1948  
0
хочу скачати цю сторынку

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Притулок для тварин "Милосердя"

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Погода у Львові