Форма входу
Меню сайту
Пошук
Теги
Головна » Статті » Як бути?! Що подарити?!

Літо! Сонце! Засмага!
Літо! Сонце! Засмага!
Знайди собі захист
Щоб звести до мінімуму шкоду від засмаги, треба діяти з усією обережністю і озброїтися спеціальними косметичними засобами. Сонцезахисні креми повинні містити спеціальні речовини, що блокують надходження в організм ультрафіолетовог о випромінювання. На таких кремах завжди позначений індекс захисту, причому на деяких навіть два. Один називається SPF (Sun Protective Factor). Він позначає рівень захисту від ультрафіолетових B-променів. Інший індекс, UVA, відповідно показує захист від A-променів. Чим більше показник, тим вище рівень захисту.

Щоб правильно зорієнтуватися, який рівень захисту підходить саме вам, слід мати чітке уявлення про свій фототипу, або, як ще його називають, сонячний тип. Багато років тому доктор Томас Фітцпатрік з Гарвардської медичної школи виділив шість фототипів. Щоправда, у слов'ян прийнято звертати увагу лише на перші чотири, не беручи до уваги темно-коричневий і чорний колір шкіри.

До першого сонячного типу відносяться щасливі власники блакитних очей, русявого або рудого волосся і світлої шкіри, на якій вже навесні під впливом сонця починають проступати ластовиння. Для таких людей загар зазвичай перетворюється на катування. Замість бажаної смуглості їх шкіра набуває болісно-червоного відтінку, вкривається плямами. Голубооким блондинкам краще взагалі не засмагати, а якщо бажання бути схожим на Памелу Андерсон переважує всі аргументи здорового глузду, можна скористатися кремами з підвищеним захистом.

Другий фототипу об'єднує карооких і сіроокий блондинів і блондинок, у яких шкіра теж світла; але на відміну від своїх блакитнооких друзів по нещастю їм засмагати набагато простіше. Щоправда, після перших сонячних ванн шкіра червоніє, але потім почервоніння сходить і його місце займає рівномірний красивий загар. Щоб по можливості звести етап почервоніння до мінімуму, варто запастися кремами з захистом 20 одиниць.

Люди з каштановим волоссям, карими очима і не дуже світлою шкірою сміливо можуть віднести себе до третього фототипу. Цей тип найпоширеніший. Кароокі шатени загоряють цілком успішно, часто навіть без стадії почервоніння. Але все одно нехтувати захисними кремами не варто. Для людей, що відносяться до третього фототипу, підійдуть засоби з індексом SPF від 15 одиниць.

Четвертий фототипу - це смагляві брюнети з темними очима. Щоб обгоріти, їм треба постаратися і сидіти на сонці не менше чотирьох годин на день, не користуючись ніякими захисними засобами. Такі люди навіть узимку виглядають так, ніби минулого тижня повернулися з Єгипту. Однак і їм не варто забувати про захист, щоб уникнути обезводнення і висихання шкіри. Для профілактики можна використовувати креми з мінімальною захистом.

Як використовувати крем

Важливо не тільки купити правильний крем, але й грамотно його використовувати. Наносити сонцезахисний засіб треба за півгодини до сонячної ванни, тобто не на пляжі, а вдома або в готелі. Найжорстокішій сонячній атаки піддаються випуклі частини тіла. Відповідно необхідно особливо ретельно змащувати ніс, лоб, груди, коліна і плечі. Втирати крем рекомендується круговими рухами по напрямку до серця. Правило «чим більше, тим краще» у випадку з сонцезахисними засобами не діє. Захисний шар повинен бути рівномірним. Надто густо нанесений крем швидко нагріється і може призвести до опіку. Звичайний крем забезпечує в середньому тригодинну захист. Якщо сонячні ванни супроводжуються купанням, то оновлювати захисний шар необхідно приблизно через кожні чотири заходи у воду.

Що робит якщо шкіра згоріла

Якщо крем не допоміг і ви все-таки обгоріли, треба терміново прийняти анальгін, аспірин або ібупрофен. Почервоніння можна змастити кефіром або сметаною. Звести до мінімуму ймовірність опіку допоможуть кошти, якими слід користуватися після тривалого перебування на сонці.

Щоб ваша шкіра не облізла і ви не отримали сонячний удар, треба пам'ятати, що найнебезпечніше засмагати з 11 до 15 години; перша в році сонячна ванна не повинна перевищувати 15 хвилин; вилазячи з води, треба як слід обтертися, тому що крапельки на шкірі подібні лінзи, що фокусує сонячне світло, і призводять до опіків.

Використання автозагару

Якщо хочеться швидкої і безпечної засмаги, можна скористатися автобронзантамі. Щоправда, звичайні креми для автозагару не містять захисту від шкідливих сонячних променів і не відміняють необхідності користуватися сонцезахисними засобами.

В аптеках великий вибір автобронзантів. При нанесенні таких кремів забарвлюються тільки верхні шари шкіри. Засіб діє за рахунок речовини зі складною назвою дигідроксіацетон, яка, зв'язуючись з білками шкіри, призводить до появи золотистого відтінку. На реакцію дигідроксіацетон а зі шкірою йде години три. Але штучний загар недовговічний - його вистачить на три-чотири дні. При злущування рогових лусочок вся смуглость досить швидко стирається. Другий мінус автобронзантів - у труднощі використання. Такий крем дуже складно нанести рівномірно.

До штучних засобів можна також віднести акселератори засмаги, що викликають посилення дії ультрафіолету. Якщо, прийшовши на пляж, нанести такий крем на тіло, засмагнути можна швидше. Щоправда, безпека акселераторів наукою не доведена, тому в США і Європі заборонено їх розповсюджувати.

Сонячна дієта

Посилити ефект засмаглої шкіри можна і вдавшись до спеціальній дієті. Потрібно зосередитися на продуктах, що містять вітамін А (бета-каротин). В ідеалі непогано було б з'їдати по 2 кілограми моркви в день, але це майже неможливо. Споживання моркви в таких кількостях може призвести до розладу шлунку і депресії. Бета-каротин міститься також в абрикосах (їх споживання можна обмежити 200 грамами на день) і персиках (500 грамів на день). Для більшого ефекту можна порадувати себе 300 грамами кавуна або кілограмом ожини. Споживаючи всі ці вітаміни, можна замислитися, чи так уже потрібен ця горезвісна засмага, настільки небезпечна для організму. Не приведи Боже мода на смуглость пройде, і ми повернемося до аристократичного ідеалу блідого обличчя, менш небезпечного для здоров'я.

Поради як купатися і засмагати

Купання:

  • У перші дні рекомендується купатися один раз на день. Тільки здоровим людям у подальшому можна купатися 2-3 рази на день. При цьому проміжок між купаннями повинен бути не менше 3-4 годин. Найкращий час для купання - вранці і ввечері. У спекотну погоду купання корисно і вдень.
  • Прийшовши на пляж і роздягнувшись, не кидайтеся відразу, як би вам цього не хотілося, в обійми хвиль. Особливо спотілим і розпашілим, а також після значного фізичного і розумового напруження. Прийміть під тентом повітряну ванну, потім сонячну і, відпочивши в тіні 5-10 хвилин, купайтеся собі на здоров'я.
  • Не можна купатися до ознобу - появи «гусячої шкіри», інакше відбудеться надмірне охолодження організму, що, у свою чергу, може привести до ускладнень та застуді навіть при теплій погоді, а також викликати загострення хвороби суглобів, бронхів, нирок. При появі ознобу потрібно відразу ж вийти з води, виконати кілька фізичних вправ, розтертися рушником.
  • Не рекомендується купатися натщесерце, а також відразу після їжі; поїв, потерпіть хоча б годину.
  • Утримайтеся від купання при штормі моря у три і більше балів.

    Засмагання:

  • Не прагніть, прибувши на курорт, з першого ж дня «залягти під сонечко» - це може погано скінчитися: отримавши опік (сильне почервоніння шкіри), вам бажаного гарної засмаги, можливо, вже не мати. Через два - три дні почне лущитися шкіра, ті місця, де вона зійде, стануть більш світлими, тому тіло вкриється плямами, що аж ніяк не виглядає красиво. Це в кращому випадку. При тривалому перебуванні на сонці можуть з'явитися пухирі. Крім того, можуть виникнути головні болі, дратівливість, можна отримати сонячний удар і інші ускладнення.

Як правильно засмагати


    1. Час сонячного опромінення збільшуйте поступово, починаючи з мінімального - 5-10 хвилин.

    2. Не слід знаходитися під прямими променями сонця з 12 до 15 годин - це час найбільш активного радіаційного випромінювання. Дуже підступне весняне сонечко: воно не здається нам спекотним, а між тим спектр його містить значно більше ультрафіолетових променів, ніж влітку.

    3. Сонце не пожаліє вас навіть якщо ви маєте смугляву шкіру, тому перші 2-3 дні користуйтеся кремом від засмаги, потім, коли небезпечний період мине, можете користуватися й кремом для засмаги. До речі не слід втирати велику кількість олії - під впливом сонця, вона нагрівається і починає палити. І ще: ніколи не можна вживати для загару живильний крем, а тим більше крем, що містить гормони. Після засмаги крем і масло слід змити.

    4. Збираючись на пляж, не варто гримувати обличчя і змащувати тушшю вії: під променями безжального сонця ваша «краса» швидше за все може потекти.

    5. Не варто одягатися за принципом «чим коротше, тим краще». Тканини повинні бути світлими, не синтетичними, а натуральними. На голову краще надягати капелюх з широкими полями (з попліну або бязі).

    6. Після моря волосся слід ретельно промити - солона вода погано діє на нього.

    7. Після сонячної ванни не поспішайте під холодний душ, спочатку потрібно трохи охолонути в тіні.

    8. Спрагу не слід тамувати не тільки спиртним, але і холодними напоями. Тамувати спрагу можна водою з лимонним соком, іншими підкисленними засобами. Корисні багаті мікроелементами мінеральні води. Морозиво знижує температуру тіла на 1-2 градуси тільки в порожнині рота, спрагу не знімає, лише веде до переохолодження ділянці носоглотки. Солодке середовище та переохолодження - сприятливі умови розвитку гострих респіраторних захворювань. Один з кращих способів вживання морозива з гарячими напоями: чаєм, кавою, підігрітим соком. Та й багато їсти ніколи не варто на сонці. У разі неприємності (теплового чи сонячного удару) - потерпілого треба швидше перенести в тінь, привести до тями. Коли прийде до тями, дати більше пити.


Джерело: http://how-to-do.org
Категорія: Як бути?! Що подарити?! | Додав: folia (30.07.2010)
Переглядів: 1461 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Притулок для тварин "Милосердя"

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Погода у Львові