Форма входу
Меню сайту
Пошук
Теги
Головна » Статті » Здоров'я

Біологічні ритми
Біологічні ритми


Пригадаєте дитинство. День тривав нескінченно довго і був насичений безліччю яскравих подій, ваша енергія надзвичайно швидко виснажувалася, і її треба було поповнювати дуже часто - подвійними сніданками, полуднями і обідами, плюшечкамі, ватрушечкамі, бутербродами, стаканами молока, киселю. Руки і ноги швидко втомлювалися, а голова відмовлялася думати - хотілося спати.

І ви протягом дня кілька разів їли, спали, а сонце все не хотіло йти за горизонт.

В підлітковому віці і в юності багато хто з вас міг і без годинника назвати час з точністю до декількох хвилин. А в стані вікової закоханості час то розтягувався, то стискався і часто поводився абсолютно хаотично. Як мовиться, без коханого - мир не милий, а час не рухається нікуди, а якщо він поряд, то ніякого часу не вистачає навіть на одне побачення.

У людей похилого віку своє сприйняття часу: роки пролітають, як дні, але довгий день до вечора, коли робити нічого. Ось вже дійсно: Бог придумав вічність, а час - диявол!

 

Що ж робити людині, як більш-менш правильно відноситися до диявольського винаходу? Відповідь, з погляду науки, проста: погоджувати своє неврегульоване життя з виявленими ритмами нашого тіла.

І ось які закономірності добового ритму людини відмітила хронобіологія:

# 00.00 - 4.00. Година народження. Більшість дітей з’являються на світло в цей час.

# 4.00 - 5.00. Година млявості. Найнижчий кров’яний тиск.

# 8.00 - 9.00. Година любові. Статеві залози виробляють максимум гормонів.

# 9.00 - 10.00. Година болю. Шкіра найбільш чутлива до уколів, порізів, ударів.

# 10.00 - 12.00. Година творчості. Мозок працює найефективніше.

# 13.00 - 14.00. Година травлення. Навіть якщо людина нічого не їла, більше всього шлункового соку виділяється у цей момент. Він же - Година сили. М’язи працюють з найбільшою віддачею.

# 15.00 - 16.00. Година майстерності. Пальців набувають особлива спритність і чутливість і здатні виконувати найтоншу роботу.

# 16.00 - 18.00. Година зростання. Найшвидше росте волосся, нігті і все інше.

# 17.00 - 18.00. Година відчуттів. Загострені слух, нюх, смак.

# 18.00 - 20.00. Година алкоголю. Печінка найефективніше розкладає алкоголь.

# 18.00 - 20.00. Година косметики. Шкіра найбільш проникна для кремів і інших засобів відходу.

# 20.00 - 22.00. Година туги. Самота в цей час переноситься особливо важко.

# 0.00 - 2.00. Година сліпоти. Різко знижується гострота зору. А ми в цей час, як правило, за комп’ютером сидимо і знаходимося в стані вільного «польоту» по безкрайніх просторах Інтернету.

Перший фатальний прорахунок в своєму житті чоловік робить тоді, коли починає егоїстично експлуатувати можливості молодого організму (свої пікові можливості, яких пізніше не досягне ніколи!), і другий, головний прорахунок - подальше наплювацьке, нерозсудливе відношення до рекомендацій тих, хто покликаний в суспільстві упорядкувати біологічні ритми, тобто до рад батьків, педагогів, лікарів, хронобіологов.

Основні причини порушення біологічних ритмів:

1. Раптова радість або горе, інші стресові ситуації, що погано впливають на організм.

2. Порушення режиму праці і відпочинку, що ми робимо часто, а іноді і із задоволенням.

3. Зникнення з нашого сучасного життя практично всіх значущих для організму регулярних фізичних навантажень, до яких люди звикли з давніх часів.

4. Мляве харчування, дефіцит головних біологічно активних речовин в продуктах нашого харчування.

5. Робота понад всяку міру і часті ділові поїздки.

6. Стимуляція активності тонізуючими засобами (чай, кава, сигарети, алкоголь.).

7. Безсистемне вживання снодійних засобів і зловживання ними.

Наш організм - доволі складна і тендітна система, порівнянна по своїй структурі з цілим Всесвітом. Бог зробив все (або майже все!), щоб наші органи працювали злагоджено, без збоїв. Але мирське, суєтне наше життя вносить свої корективи.
Тривалі перельоти і раптові зміни паралелей і меридіанів; суперділова активність або робота на знос; недосипанія, недоїдання і об’їдаються, неправильне живлення; переходи на зимовий і літній час; порушення добового, місячного, річного і інших великих і малих режимів - все це приводить тільки до сумного результату: до передчасного старіння, до дострокового скорочення сил, до витрати зароблених засобів на відновлення здоров’я
Категорія: Здоров'я | Додав: folia (01.02.2010)
Переглядів: 919 | Теги: здоров'я | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Притулок для тварин "Милосердя"

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Погода у Львові