Форма входу
Меню сайту
Пошук
Теги
Головна » Статті » Здоров'я

Боротьба з целюлітом
Боротьба з целюлітом



Чому виникає целюліт?

Загалом целюліт – своєрідна особливість шкіри, зумовлена ослабленням її тонусу, застійними явищами в циркуляції крові та лімфи і нерівномірним відкладенням підшкірного жиру та вмістом води в підшкірній жировій клітковині. Особлива будова шкіри та її здатність розтягуватися під час вагітності роблять жіночу шкіру вразливою.

Розвиткові целюліту сприяє спадкова схильність, вікові зміни, гормональний дисбаланс, знижена функція щитовидної залози, порушення роботи підшлункової залози, порушення кровообігу в жировій тканині, порушення обміну речовин і водно-сольового обміну, надлишок ваги, гіподинамія, погана екологія, забруднення навколишнього середовища, неправильне харчування, часті стреси.

Жінки з надлишковою вагою частіше схильні до целюліту, і з віком він помітніший, ніж у худощавих. Але трапляється, що навіть у худих і в спортивних теж інколи буває целюліт.

Неабияк сприяє розвиткові целюліту гра з вагою: схуднула-потовстішала. На жаль, багато хто цього не враховує і, ганяючи вагу тудисюди, ухитряється маленький целюлітик перетворити на потворний целюлітище.

Вихід є!

Для того, щоб подолати целюліт, потрібен комплексний підхід, а починати варто із раціону харчування. "Друзі” целюліту – смажені страви, жирне м’ясо, птиця зі шкірою, шинки-ковбаси, копченості, соління, маринади, рафіновані вуглеводи, здобна випічка, торти з кремом.

Якщо у вас спадкова схильність до целюліту, від цих продуктів і страв краще відмовитися зовсім. Уникайте також замінників їжі чи їжі зі "штучними” добавками – барвниками, ароматизаторами й імітаторами смаку.

Коли готуєте птицю, знімайте з неї шкіру. Обмежте вживання жирномолочних продуктів. Розвиткові целюліту перешкоджають сирі овочі (особливо салат і капуста), городня зелень, бобові, фрукти, зерновий хліб, каша на воді, риба, морепродукти, рослинні олії. Обмежте вживання міцних алкогольних напоїв і кави, а також газованих напоїв на кшталт коли, спрайту й фанти. Пийте більше води! Вода – найпростіший засіб очищення організму від шлаків.

Рекомендуються сухі вина (особливо червоні та рожеві) потроху. Добрі та корисні свіжі фруктові й овочеві соки або трав’яні чаї (їх можна підсолодити ложечкою меду). Морквяні, бурякові, огіркові, яблучні, капустяні, апельсинові соки і сік селери активно використовують при лікуванні целюліту.

Уникайте куріння! Нікотин руйнує вітамін С, від якого залежить стан шкіри і сполучних тканин, перешкоджає правильному кровообігу й погіршує обмін речовин на клітинному рівні.

Лікування вдома

На початковій стадії целюліту ви можете боротися з ним самотужки. Ось кілька способів, які потрібно застосовути у комплексі:

– Їсти 4–5 разів на день невеликими порціями, вживати якнайменше солі, бо вона затримує воду в організмі, спричиняє набряки і утруднює кровообіг; вживати продукти, які містять йод. Крім того, не забувайте про фізичну активність – при будь-якій нагоді ходіть пішки. Доречно регулярно робити домашні антицелюлітні процедури – масаж (краще – за допомогою спеціального масажера), втирання антицелюлітного крему.

Рецепт антицелюлітного крему з ефірних олій

Необхідно взяти по 4 краплі апельсинової, лимонної, грейпфрутової олії, а також по 2 краплі ялівцевої та розмаринової. Цю суміш додайте до 60 мілілітрів будь-якого нейтрального крему легкої текстури, наприклад дитячого, і втирайте у проблемні місця. Перед цим необхідно прийняти душ і скористатися скрабом для тіла.

Непоганий варіант такого скрабу – кавова гуща, адже кофеїн вважається одним із найдієвіших антицелюлітних засобів.
Категорія: Здоров'я | Додав: folia (01.02.2010)
Переглядів: 1347 | Теги: здоров'я | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Притулок для тварин "Милосердя"

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Погода у Львові